Tábory

Letní dětské tábory s tradicí

| Hlavní strana / Tábory

ZPĚT

O táborech

Vítáme vás na stránkách letního tábora Ferďák – místě, kde se prázdniny mění v nezapomenutelné dobrodružství pro děti již téměř dvě desetiletí.

Nabízíme nezapomenutelný zážitek pro kluky a holky ve věku 6-17 let. Náš program je vytvořen tak, aby se každé dítě mohlo plně a bezstarostně zapojit. Naše odborné vedení zahrnuje proškolené vedoucí, certifikované zdravotníky a šikovné kuchařky.

Malá vesnička Ferdinandov, na úpatí Jizerských hor nedaleko Hejnic, bude letos opět hostit tábory Ferďák. Náš tábora pojme až 100 účastníků, nabízí 30 útulných dřevěných chatiček s okénky a 20 prostorných táborových stanů.

Horský potok protékající okolo tábora odděluje táborovou louku od zděné budovy. V té se nachází naše jídelna s rozlohou 200 m2, kde se koná chutné stravování. Kuchyně disponuje kapacitou 200 jídel, které připravují zkušené kuchařky. Má také ubytovací kapacitu pro 40 osob.

Stravování je organizováno s pomocí vlastních či dohodnutých nádob (ešusů), o které se děti pod dohledem vedoucích a zdravotníka starají. Pitný režim je zajištěn várnicí s čajem a šťávou, které jsou průběžně doplňovány. Sociální zařízení je umístěno v pevné budově, zahrnující sprchy, WC a umývací koryto.

V případě nepříznivého počasí nás čeká sušení u krbu a alternativní program uvnitř budovy, aby žádná zábava nebyla zmařena.

Naše tábořiště nabízí vlastní volejbalové hřiště, táborovou louku pro hry a turnaje, a okolní lesy jsou voláním k dobrodružství. Vybavení pro stolní tenis, badminton, baseball, šipky, fotbal a mnoho dalšího je k také dispozici. Nedaleký rybník je oáza pro osvěžení v případě příznivého počasí.

Během tradičního "celodeňáku" děti vykročí za hranice našeho malého království a navštíví některé místní památky.

Máte strach poslat své dítě na tábor poprvé? Bez obav! Tábora se může zúčastnit každé dítě bez ohledu na předchozí zkušenosti. Respektujeme fyzickou zdatnost, věk i duševní vyzrálost a individuální potřeby každého účastníka. Občasné smutnění k táborům patří, ale vždy se nám podaří vyvolat úsměv na tváři 😊.

Těšíme se na dobrodružství, které nás letos čeká, a na to, že Vaše dítě přivítáme mezi námi na Táborech Ferďák!

Pořádáme

Ferďák - 1. turnus

29.6. - 13.7. 2024

Ferdinandov

7 900,- Kč

Přihlásit

Ferďák - 2. turnus

13.7. - 27.7. 2024

Ferdinandov

7 900,- Kč

Přihlásit

Ferďák - 3. turnus

27.7. - 10.8. 2024

Ferdinandov

7 500,- Kč

Přihlásit

Ledňáček

2.7. - 17.7. 2024

Rosovice

6 500,- Kč

Přihlásit

přihlaste své dítě na jeden z našich táborů pomocí elektronické přihlášky

! přihlašování spuštěno !

Táborový program

2023_PF

Na našem táboře se připravte na 14 dní plných dobrodružství! Hlavním pilířem je celotáborová hra s příběhem na vybrané téma, kterou náš tým pod vedením hlavního vedoucího ("hlavase") pilně připravuje už během celého roku. Naši malí dobrodruzi se tak mohou těšit na skvělou kombinaci výzev a dovedností v různých oborech, které vytvářejí nezapomenutelné zážitky.

Pohybové aktivity jsou pro nás klíčovým prvkem. Ať už jde o týmové sporty nebo individuální hry, náš program nabízí pestrou škálu zábavy.

A co se týče stravování, nemusíte se obávat hladu! Naše jídlo je podle norem pro stravovací a zotavovací akce pro děti a mládež připravováno pětkrát denně, pitný režim je k dispozici nepřetržitě. Máme připraveno mnoho skvělých aktivit, jako je koupání v nedalekém rybníku, výlet do Liberce, návštěva aquacentra a mnoho dalších překvapení.

Omlouváme se, ale návštěvy rodičů nejsou v našem táboře povoleny. Chceme totiž udržet hladký chod tábora a zabránit malým táborníkům ve smutnění po domově. Ale nezoufejte! Děti budou nadšené z dopisů a pohledů, které jim můžete posílat.

Před tím než se přihlásíte na tábor, se prosím seznámte s naším táborovým řádem.

Těšíme se na vás 🥳!

Podrobné informace

Turnusy

 • 1. turnus - Hlavní vedoucí: Ondřej Hubka
 • 2. turnus - Hlavní vedoucí: Tomáš Mešina
 • 3. turnus - Hlavní vedoucí: Pavel "Hujer" Greiner

Odjezd na tábor

Doprava na tábor je možná hned několika způsoby. Čas uvedený jako první je čas srazu na místě, druhým časem je pak čas odjezdu autobusu.

Možnosti:

 • Zdiměřice - (Sadová 8, Zdiměřice, 252 42, Jesenice)
 • Černý most - (Autobusové nádraží Černý Most)
 • Vlastní doprava - (Ferdinadov 270, 463 62, Hejnice)
TáborDatumZdiměřiceČerný mostVlastní doprava
1. turnus29.6. 20248:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00
2. turnus13.7. 20248:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00
3. turnus27.7. 20248:30 (9:00)9:30 (10:00)12:00

Návrat z tábora

Návrat z tábora je pak proveden stejným způsobem jako odjezd a to na stejných místech.

TáborDatumZdiměřiceČerný mostVlastní doprava
1. turnus13.7. 202416:3016:0012:00
2. turnus27.7. 202416:3016:0012:00
3. turnus10.8. 202416:3016:0012:00

Konkrétní pokyny týkající se odjezdu a návratu zpět z tábora obdržíte v dostatečném předstihu, přibližně 3 týdny před odjezdem na emailovou adresu, kterou jste v přihlášce uvedli jako kontaktní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jak podat přihlášku?

Pokusili jsem se pro Vás proces podávání přihlášek co nejvíce zjednodušit.

Postupujte prosím dle pokynů v přihlášce. Po vyplnění všech náležitostí přihlášku odešlete. Přihláška byla úspěšně odeslána v případě, že se Vám objeví zpráva o úspěšném podání přihlášky na zeleném pozadí.

Do mailu, který jste uvedli jako kontaktní Vám během několika minut přijde zpráva o potrvzující Vaši přihlášku, kde naleznete kroky, které jsou potřeba učinit, před odjezdem na tábor.

Platba tábora

Cena tábora

Všechny turnusy zajišťuje organizace Ferďák vlastními vedoucími. Cena jednotlivých turnusů je uvedena následovně:

 • Ferďák - 1. turnus = 7 900 ,- Kč
 • Ferďák - 2. turnus = 7 900 ,- Kč
 • Ferďák - 3. turnus = 7 500 ,- Kč

Pokud přihlašujete více dětí (sourozenců) cena bude rovna cenně tábora snížené o 500 Kč / dítě.

V ceně tábora je zahrnuto:

Ubytování, plná penze, pojištění na cesty a pobyt, doprava z Prahy a zpět, výlety, vedoucí a instruktoři, sladké a jiné odměny pro děti, zdravotnický dohled.

Pokud spadáte do režimu sociálně slabších rodin (včetně dětských domovů, dětí v opatrovnictví, rodičů samoživitelů...), rádi vám pomůžeme s vyřízením státního příspěvku na úhradu tábora. Pro více informací a získání podrobností o podmínkách nás co nejdříve kontaktujte přímo Pavla Greinera (608 962 145).

Pokud budete potřebovat pomoc s řešením platby na fakturu, přihláškami nebo jakýmikoli jinými administrativními záležitostmi, neváhejte se obrátit na Vendy Gottwaldovou (733 331 416).

Jak platbu provést?

Platbu můžete provést jedině elektronicky a to na bankovní účet: 71489309/0800 (Česká spořitelna).

Variabilní symbol - uveďte rodné číslo dítěte. Neplaťte za více účastníků pod jedním VS.

Specifický symbol - je kombinací roku a turnusu tábora. Tedy např. pro rok 2024, 3.turnus -> "202403"

Poznámka - do poznámky k platbě prosím uveďte jméno přihlašovaného dítěte, za kterého tábor hradíte.

Přihláška vstupuje v platnost po připsání částky na účet pořadatele. V případě nedostatku volných míst mají přednost účastníci, kteří zaplatili dříve.

Je možné vystavit fakturu pro úhradu zaměstnavatelem nebo dohodnout splátkové zaplacení tábora.

Pro ověření doručení platby nám napište na info@ferdak.cz s odstupem 14 dnů od zaplacení.

Po přihlášení

Po odeslání elektronické přihlášky prosíme vyčkejte, až Vám přijde do Vaší emailové schránky zpráva o jejím přijetí s informacemi týkající se kroků, které jsou potřeba učinit, před odjezdem na tábor.

Společně s těmito informacemi Vám zasíláme také pár dokumentů, které jsou nezbytné pro úspěšný odjezd přihlašovaného účastníka na tábor.

Co posíláme přílohou za dokumenty?

 1. Závazná přihláška na tábor - Tu jste obdrželi jako přílohu emailu o přijetí Vaší přihlášky. Prosíme přihlášku vytiskněte, podepište a zašlete oskenovanou na e-mail info@ferdak.cz. Originál nám pak odevzdáte při odjezdu u autobusu nebo na táboře.
 2. Zdravotní způsobilost – Vytiskněte a nechte vyplnit lékařem dítěte. Prosíme o použití námi připraveného potvrzení. Následně jej odevzáte s ostatními dokumenty u odjezdy na tábor.
 3. Bezinfekčnost – Vytiskněte a uschovejte. Doklad o Bezinfekčnosti vyplňuje a odevzdává zákonný zástupce v den odjezdu dítěte na tábor.
 4. Kopie kartičky pojištěnce - Tu prosím odevzdejte společně s ostatními dokumenty u předání dítěte na tábor. Prosíme, nedávejte nám originál, stačí nám pouze kopie.

Co s sebou na tábor?

Připravili jsme pro vás seznam věcí, které s sebou dítě potřebuje na tábor.

Prosíme, aby na krabičce léků, které dítě pravidelně užívá bylo napsané jméno dítěte a v informacích pro zdravotníka uvedeno dávkování. Tyto léky musí být předány zdravotníkovi v den odjezdu.

Co na tábor nepatří?

Velké finanční obnosy, zlaté šperky, střelné a bodné zbraně, omamné a psychotropní látky, alkohol a tabákové výrobky. Provozovatel si vyhrazuje právo, v případě porušení tohoto zákazu, individuální posouzení nebezpečnosti takového jednání a rozhodnout o uschování věcí do konce pobytu, či v případě konzumace alkoholu, drog nebo tabákových výrobků ukončit po dohodě s rodiči dítěti pobyt.

Myslíme i na Vás, na rodiče

Pro Vás pro rodiče jsme si připravili takové malé desatero, které Vám pomůže s odjezdem Vašeho dítětě na tábor.

logo

Těšíme se na Vás!

Dokumenty ke stažení

Příspěvky

načítání příspěvků...

Děkujeme všem našim sponzorům